• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Siyasi partiler, adaylar, seçmenler, ... velhasıl herkes heyecanlı

Seçimlere az bir zaman kaldı. Siyasi partiler, adaylar, seçmenler, ... velhasıl herkes heyecanlı; hummalı bir çalışma ve meraklı bir bekleyiş var..

Günün her saati gündem seçimler..

Hiç şüphe yok ki uzunca bir süre daha; ana haber bültenlerinde, dost sohbetlerinde, sosyal medyada, aile meclislerinde, kısacası her sohbette seçimler ana gündem maddemiz olmaya devam edecek. Adaylar projelerini anlatacak, bizler de dinleyip karar vereceğiz..


Şu ana kadar; olaysız, nispeten sessiz ve fakat bol ittifaklı bir seçim öncesi dönem yaşıyoruz..

Dileyelim ki devamı da böyle olsun. Olaysız ve sessiz..
..

Yerel seçimlerin milletvekili seçimlerinden bence bir farkı var. Bu fark; siyasi partilerin seçim vaadlerinin ve seçmenin siyasi partiler ile ilgili tercihinin yanısıra, belirlenen belediye başkanı adayının doğru isim oluşunun da seçim sonuçlarına etki etmesidir.


Bu yüzden siyasi partiler uzunca bir süre, aday adayları arasında değerlendirmeler yaptılar ve adaylarını bu sürecin ardından açıkladılar. Bu çalışmalarda ne denli isabetli davranıldığını da seçimlerin ardından hep birlikte görmüş olacağız.

Bugüne kadar geçen süreçte; sokaklarda görmeye alışık olduğumuz afiş ve parti bayraklarını görmüyor olmak, yine yüksek sesle çalınan müzik sesini dinleten seçim arabalarına maruz kalmamak bu dönem yapılacak seçimlerin en güzel kazanımlarından birisi diye düşünüyorum.

Kaldı ki bu türden çevreyi hem ses ve hem de görüntü açısından kirleten malzemenin seçim sonuçlarına etkisi de tartışılır!

Seçmen tercihleri açısından, vaadler ve vaadlerin icraata dönüşmesi önemlidir ya da öyle olmalıdır! Tercihler buna göre şekillenmelidir! Bunu bilen ve buna göre hareket eden adaylar kazanmalıdır!

Dilerim, bu seçim de aynen böyle sonuçlanır!


Dilerim, seçimler; memleketimiz ve milletimiz için hayırlara vesile olur!


@aysanca261 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret19694